Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü, Eyyübiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Gıda Kontrol Birimi ekipleri Alo 174 Gıda Şikayet hattına gelen ihbar üzerine harekete geçti.

Başkan Ekinci’den Hastane Ziyareti Başkan Ekinci’den Hastane Ziyareti

Şanlıurfa'da bir fırınla ilgili şikayeti değerlendiren Gıda Kontrol Denetim ekipleri düzenlediği baskında "bu kadarına da Pes" dedirten görüntülerle karşılaştı.

Yapılan denetim sonucunda; İşletmede asgari, teknik ve hijyenik şartlar açısından uygunsuzluklar tespit eden Gıda Kontrol Denetim ekipleri söz konusu fırına 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında İdari Yaptırım Kararı alındı.

Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada "Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü, Eyyübiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Gıda Kontrol Birimi ekiplerince 26.01.2024 tarihinde Alo Gıda şikayetine istinaden bir fırına denetim yapılmıştır. 

Yapılan denetim sonucunda; İşletmede asgari, teknik ve hijyenik şartlar açısından uygunsuzluklar tespit edilmiş olup, söz konusu işletme hakkında 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında İdari Yaptırım Kararı uygulanmıştır." denildi.

Editör: Urfadasin Haber