Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Haleplibahçe Mahallesinde görme engelli Halil Çalışkan yaklaşık 3 yıldır zor günler yaşıyor

Aylık maaşı 1300 TL olan Halil Çalışkan, 17 bin TL borcundan dolayı banka kartına alacaklısının el koyduğunu ev kirasını ödeyemeyince sokağa atıldığını ifade etti.

Ayşe ve Halil çifti yoksulun da yoksulu. Daha önce aldığı engelli maaşı ile miktar olarak az olmasına rağmen geçimini sağlayabildiğini belirten Çalışkan, “Maaşım 1300 TL. Eskiden daha az idi ancak yetiyordu. Şimdi bir ekmek 3 TL olmuş. İki kişiyiz, her öğün iki tane yesek, günde 6 tane, nasıl geçimimizi sağlayalım? Geçen sene aynı eve yıllık 5 bin TL kira ödedim, şimdi benden 8 bin 500 TL istiyor. Biz dışarıda kaldık.”dedi.

2 gün parklarda yattığını söyleyen Halil Çalışkan, sosyal yardım biriminden kendisine ulaşıldığını geçici olarak kızının evine yerleştirildiğini anlattı. 
Halil Çalışkan “Seni geçici olarak kızının evine yerleştirelim. Ondan sonra sana bir yer ayarlayacağız dediler. Gidiş o gidiş. Sonra kimse kapımı çalmadı.

Aylık maaşım sadece 1300 TL.  Başka da hiçbir gelirim yok. 17 bin TL borcum vardı. Borcumdan dolayı alacaklı banka kartıma el koydu. 3 aydan beri ben maaşımı çekemiyorum. Ben nasıl yapacağım. Ben kimden destek isteyeceğim.  Engelliyim, 2 gözüm görmüyor. ”dedi.

GÖRME ENGELLİ HALİL ÇALIŞKAN'A DEVA PARTİSİ ULAŞTI

Deva Partisi Karaköprü İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Mir Leba, sosyal medyadan haberdar olduğu Halil Çalışkan’a ulaştı. 
“Sosyal medyada Halil abinin dışarı atıldığını ve parkta yattığını gördük. Biz de Deva Partisi olarak geldik. Yerinde tespit edelim istedik. Maalesef üzücü bir tabloyla karşılaştık. Odaları boş herhangi bir koltuk yok. Oturacak yer bile yok.  

Halil abinin sesine ses olmaya geldik. Aldığı maaş bir şey değil. Üstüne birde alacaklı borcuna karşılık kartına el koymuş. Kartına el koyduğu için kirasını ödeyememiş. Dışarı atılmış bir vatandaşımız. Biz yetkililerimize çağrıda bulunduk.

Biz siyasi olarak değil vicdani olarak geldik. Eğer vakfın başında duruyorsanız, yardım etmek zorundasınız. Buradan valimiz, belediye başkanlarımıza, sosyal müdürlerimize sesleniyorum. Halil abiye yardım yapmalısınız. Siz bu yüzden buradasınız.

Şehit Özdemir Son Yolculuğuna Uğurlandı Şehit Özdemir Son Yolculuğuna Uğurlandı

 Zeynel Abidin Beyazgül billboardlara verdiğiniz o paraları reklam için kullanacağınıza gelip buradaki fakirlere kullansanız bizde size Allah razı olsun deriz.” şeklinde konuştu.