Şanlıurfa'da bazı kişi ya da kişiler tarafından günlük evlerin Ahlak dışı kullanılmasının ardından şikayetler üzerine mühürlenmeye başlanıldı.

Şanlıurfa’nın en aktif ve güvenlik noktasında büyük emek sarf eden Şair Şevket Mahalle Muhtarının girişimi ile günlük evlere mühür vurulma ya başlandı. 
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Şair Şevket Mahalle Muhtarı Ahmet Altun, bazı kişi ya da kişiler tarafından dayalı döşeli ya da uygunsuz koşullarda olan gündelik evlerin mahallede tespit etmesinin ardından Emniyet Güçleri ile paylaştı.

Duruma duyarsız kalmayan Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları Araştırma sonucu söz konusu günlük evlerin Ahlak dışı olaylarda kullanılmasının önlemek ve önüne tamamen geçilmesi için Belediye görevlileri ile günlük evlere mühür vuruldu.

Şanlıurfa'da PKK/KCK Operasyonu Şanlıurfa'da PKK/KCK Operasyonu

Şair Şevket Mahalle Muhtarı Ahmet Altun konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. Muhtar Altun: “ Şair Şevket Mahalle Muhtarı olarak seçildiğim günden bugüne mahallemin huzuru refahı ve Urfa’mızın temel sorunlarını her fırsatta vatandaştan dinleyip sokakta birebir sorunları görüp üzerime vazife olan sorumluluklarımı yerine getirmek için büyük bir özveriyle yerine getirme içerisindeyim. 
Maalesef yerel yöneticilerimiz seçildikleri günden bugüne sokaktan kopuk, vatandaştan uzak Urfa’mızın temel sorunlarından uzak bir şekilde tavır sergiliyorlar. Bir muhtar olarak yerel yöneticilere ulaşamıyorum. Hem mahallenin sorunları tespit ediyorum hem de sorunların çözümü için çözüm üretiyorum. Ama yerel yöneticilerimiz kesinlikle ve kesinlikle üzerine düşen vazifeyi yapmıyorlar telefonlarımızı açmıyorlar ve sorunlar git gide büyüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız muhtarlarımızı üzmeyin dedikçe Bölgede Kirli bir el, hem muhtarlarımızı hem vatandaşlarımızın Sinir uçlarıyla oynuyorlar. Peygamberler şehri olarak anılan kadim Şanlıurfa’mız Tarihi ile maneviyatıyla Medeniyeti ile var olan güzel şehrimiz de Çocuk istismarları uyuşturucu hat safhada. Biz yerel yöneticilerimizden sorunlarımızı ve  çözümlemelerimizi Dikkate almalarini istiyoruz başka hiçbir şey de istemiyoruz. Üzerine düşen sorumluluğu yapsalar memleketimizde ne çocuk istismari kalacak ne uyuşturucu kalacak ne de toplumu rahatsız eden bir şey kalacak. Sayın Cumhurbaşkanımız mücadelesini Hiç kimse sekteye uğratamaz hiç kimsenin bulunduğu koltuk kendisine ait değildir, o koltuk milletindir koltuklar gelip geçicidir, Partimize, Devletimize, Vatanımıza, Milletimize zarar veren herkes Devletimiz tarafından ve milletimiz tarafından bedelini ödeyecektir. 
2023 kritik bir seçim, ülkemizin bu zorlu zamanlarında yerel yöneticilerimiz üzerlerine düşen vazifeyi yapmalı. Cumhurbaşkanımızın yükünü omuzundan almalı ve sokağın nefesini ciğerlerin de hissetmeli. Urfamız için bütün yerel yöneticilerimizi yetkililerimize sorumluluklarını yapmaya davet ediyorum. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır”dedi.