KAYITLAR NASIL ALINACAK?

Urfa’nın 6 İlçesinde Ziraat Odası Seçimlerinde İşte Kazananlar Urfa’nın 6 İlçesinde Ziraat Odası Seçimlerinde İşte Kazananlar

Vatandaşlar, Devlet veya Katılım bankalarından birinden internet bankacılığı yoluyla veya şahsen giderek; bir defaya mahsus 250 lira yatıracak. Hac ön kayıtları 05-26 Ocak tarihleri arasında aşağıdaki E-devlet linki üzerinden yapılacak. https://www.turkiye.gov.tr/diyanet-isleri-hac-islemleri Önceki yıllarda kaydı bulunan vatandaşlarımızın kayıtları 5 Ocak günü otomatik yenilenecek.

Hac ön kayıtları e-devlet üzerinden yapılacağından kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların, şifrelerini almaları gerekiyor. Aynı yıl kayıt olan Hacı adayları kayıt birleştirmelerini E devlet üzerinden yapabilecek. Farklı yıllarda kaydolan Hacı adaylarının kayıt birleştirmeleri İl ve İlçe Müftülükler yoluyla yapılacak.

65 YAŞ ÜSTÜNDEKİ HACI ADAYLARININ DURUMU NE OLACAK?

65 yaş üstündeki hacı adaylarının durumu 9 Ocak tarihinde Arabistan’da yapılacak olan görüşme sonrası netleşecek. Covid-19 aşısı zorunluluğu getirilecek mi? Kontenjan ne kadar olacak? gibi konular netleştirilecek.  Detaylı bilgi için Hac ve Umre Genel Müdürlüğü hac.gov.tr adresinden ve 0850 260 1313 çağrı merkezinde bilgi alınabilecek.