SAVCILIK ÖLÜMÜ ŞÜPELİ BULDU ! POLİS GENİŞ ÇAPLI ARAŞTIRMA BAŞLATTI

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli bir kadın Doktor Hilvan ilçesindeki bir evde ölü bulundu. 

Olay saat 14.40 sıralarında Hilvan İlçesine bağlı Karacurun Mahallesi 25. Sokaktaki bir evde meydana geldi.

İddiaya göre, bazı psikolojik sorunları bulunan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli 26 yaşındaki Pratisyen Dr.Ronahi Satı doğalgaz borusuna bağladığı iple kendini astı.

Başkan Ekinci’den Hastane Ziyareti Başkan Ekinci’den Hastane Ziyareti

Eve gelen yakınları durumu 112 Acil ve polis ekiplerine bildirdi.

CENAZE DİYARBAKIR'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Sağlık ekipleri Dr.Ronahi Satı’nin hayatını kaybettiğini belirledi.

Yapılan incelemenin ardından ceset otopsi işlemleri için Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Savcılık ölümü şüpheli buldu. Polis olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı.

Ronahi Satı'nin aslen Diyarbakırlı olduğu öğrenildi.  

Adli Tıp işlemleri tamamlandıktan sonra ailesi cenazeyi defnedilmek üzere Diyarbakır'a götürecek. 

cenaze ve cenaze aracı

ŞANLIURFA TABİP ODASI AÇIKLAMASINDA ÇALIŞMA KOŞULLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Şanlıurfa Tabip Odası, Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde pratisyen hekim olarak görev yaparken istifa eden Dr. Ronahi Satı'nın çalışma koşullarının ağırlığı nedeniyle hayatına son verdiğini duyurdu.

Şanlıurfa Tabip Odası, açıklamasında şu ifadeleri kullandı; "Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi'nde pratisyen hekim olarak görev yaparken çalışma koşullarının ağırlığı nedeniyle istifa eden Dr. Ronahi SATI'yı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Bu trajik kayıp, hakimlik mesleğinin içinde bulunduğu zorlu koşulları bir kez daha gündeme getirmektedir. 

Sağlık ortamının içinde bulunduğu zorluklar, sadece bir bireyin değil, tüm sağlık camiasının sorunudur. Dr. Ronahi SATI'nın ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı ve sabır diliyoruz. Ancak sadece başsağlığı dilemek yetmez, bu trajedinin bir daha yaşanmaması için adımlar atılmalıdır. 

Ekonomik krizle birlikte hakimlerin karşılaştığı güvencesizlik, yoğun ve güvensiz çalışma koşulları, mobbing ve sağlıkta şiddet gibi sorunlara karşı sessiz kalmamak, birlikte mücadele etmek zorundayız. Yaşamak ve yaşatmak için, emeğimizin hakkını aramak için tüm meslektaşlarımızı bir araya gelmeye ve dayanışmaya çağırıyoruz. 

Hekimler, mevcut politikalar yüzünden umutsuz ve mutsuz. İnsan onuruna yaraşır koşullarda çalışmak ve geleceğe umutla bakmak istiyoruz.  Üzgünüz, Yastayız ve İsyandayız! "

Editör: Urfadasin Haber