Dün geceden buyana şikayetlerin olduğunu,halk sağlığının her gün 28 noktadan numune alınarak analiz yaptırdığını açıklayan ŞUSKİ, Atatürk Barajından kaynaklı mevsimsel geçişlerde çok hassas koku ve tad duyusu olanların bunu farkettiğini ancak suyun temiz olduğunu bildirdi.

Şanlıurfa'da Düzenlenecek Kültür Yolu Festivali Dolu Dolu Geçecek Şanlıurfa'da Düzenlenecek Kültür Yolu Festivali Dolu Dolu Geçecek

ŞUSKİ'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “ Şanlıurfa il merkezinde Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu şebeke genelini temsil eden noktalardan uluslararası akredite laboratuvarımız tarafından alınan numunelerin analiz sonuçlarına göre "İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik kapsamında herhangi bir uygunsuzluk tespit edilmemiştir.

Bu analizler ayrıca arıtma tesisi çıkışında otomasyon sistemine bağlı analizörler ile 2 saniye de bir devamlı olarak yapılmaktadır. Şebeke üzerinde yapılan lokal bakım onarım çalışmalarından sonra ilgili bölgelerde bir süre musluktan su akıtıldıktan sonra tüketilmelidir.

Buna ek olarak; site, apartman veya konutlarda bulunan özel depolarda uzun süredir bekleyen suların kullanılmaması, bu depolarda bekleyen suların tahliye edilmesi ve depo temizliklerinin yapılması önem arz etmektedir.”

Editör: Urfadasin Haber