Şanlıurfa’da, 2.949 okulda 695.989 öğrenci ve 26.667 öğretmen için 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının İlk ders zili  #Eğitim #Urfa hashtagı ile çaldı.

TÖRENİN YAPILDIĞI OKULDA DUMANLAR YÜKSELDİ

2022-2023 eğitim öğretim yılı haftası nedeniyle Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi 2002 Vakıflar İlkokulunda düzenlenen törende ders başı yapan öğrencileri mutluluğu ve heyecanı dikkat çekti. Tören düzenlendiği sırada okulun bodrum katından dumanlar yükselmeye başladı.Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Dumanların elektrik kontağından meydana geldiği öğrenildi.

Fcco67VXEAQG_TD

MEVSİMLİK İŞÇİ OLARAK AİLELERİNİN YANINDA BULUNAN BİNLERCE ÖĞRENCİ TARLADA KALDI

JASAT, Cinayet Zanlısını Hilvan'da Sahte Kimlikle Yakaladı JASAT, Cinayet Zanlısını Hilvan'da Sahte Kimlikle Yakaladı

Bu arada Şanlıurfa’da mevsimlik tarım işçisi olarak Türkiye’nin farklı illerinde çalışan 350 bin kişi arasında binlerce öğrenci tarlada kaldı.

DERSLER ÖĞRETMEN AÇIĞI İLE BAŞLADI

 Şanlıurfa’ya son atanan 1250 öğretmen atamasına rağmen kente 7 bin civarında öğretmen açığı da bulunuyor. Birçok okulda hizmetli eksikliğinin de bulunduğu Şanlıurfa’da İlkokullara bütçe ayrılmadığı velilerin desteği ile dersliklerin ihtiyaçları gideriliyor.

#EĞİTİM #URFA HASHTAGI İLE SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLMASI BEKLENİYOR

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı sancılı başlayan Şanlıurfa’yı sosyal medyada gündem yapmak için okul idarecileri, öğretmenler bugün #Eğitim #Urfa hashtagı ile paylaşımlar yaptı. İlk ders zili ile birlikte başlayan paylaşımlar sosyal medyaya peş peşe düşmeye başladı.