İddiya göre inşaatta çalışan 15 yaşındaki Abdullah Çevik'in üzerine duvar devrildi.

Saat 12:00 sıralarında yaşanan iş kazasının ardından yakınları Abdullah'ı, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servisine “Üzerine bir adet briket” düştüğü beyanı ile giriş yaptırdı.

Şanlıurfa'da Tahliye Kanalına Devrilen Otomobil Çıkartıldı Şanlıurfa'da Tahliye Kanalına Devrilen Otomobil Çıkartıldı

Acil Serviste fiziki muayenesi yapılan Abdullah'ın daha sonra Akciğer ve Batın röntgeninde patoloji tespit edildi.

Abdullah, Acil Serviste müşahede yatağına alındı ve kan tetkiklerinin çıkması, tekrarlayan muayene ile de BT (Bilgisayarlı Tomografi) planlandı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünün açıklamasına göre bu süre zarfında hasta yakınları BT (Bilgisayarlı Tomografi ) çekmeyerek Abdullah'ı başka bir hastaneye gitmek istedi.

Doktorların "Gitmeyin götürmeyin" demesine rağmen yakınları Abdullah'ı alıp acil servisi terk etti.

Hastanedeki doktorlar, Abdullah'ın inşaatta çalıştığı ve üzerine duvar devrildiğini vefat ettikten sonradan başlatılan araştırma sonucunda öğrendi.

Abdullah'ın 15 yaşında olması ve inşaatta işçi olarak çalıştırılmasının hukuki sıkıntı yaratacağından dolayı, yakınlarının "Üzerne Duvar Devrildi" bilgisini hekimlerden gizlediği ileri sürüldü.

Hasta yakınlarının başvurusunda olayın oluş şeklinin gizlenmesinin  ve  Abdullah'ın da doktorun izni olmadan acil servisten götürülmesi sonrasında hayatını kaybettiği iddia edildi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğ, olayla ilgili incelemeler başlatıldığını açıkladı.

Editör: Urfadasin Haber