Şanlıurfa'da kadınlar artık muhtar olmak için de sahaya çıkıyor.

Yazmacı, Mecliste Şanlıurfa'nın Bayramda Ziyaretçi Akınına Uğramasını Anlattı Yazmacı, Mecliste Şanlıurfa'nın Bayramda Ziyaretçi Akınına Uğramasını Anlattı

Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesinin Doğukent Mahallesi Muhtar adayı olan Pınar Şeyhanlı,  bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu.

RAKİPLERİNİN HEPSİ ERKEK

Şanlıurfa'da ilk kadın muhtar adaylık müracaatını yapan Pınar Şeyhanlı, urfadasın habere yaptığı açıklamada Doğukent Mahallesi muhtarı olmak için çalışmalarına başladıktan sonra mahallesindeki muhtar adayı sayısı bir anda 15-16'ya kadar çıktığını söyledi. Rakiplerinin hepsi erkek olması onu yıldırmadığını, hatta başka mahallelerdeki kadınlara rol model olduğunu ifade etti.

ŞANLIURFA'DA HER MAHALLEDE  15-20 MUHTAR ADAYI VAR

Kendisinin muhtar adayı olmasından sonra bir çok mahallede kadınların muhtar adayı olmaya başladığını dile getiren Doğukent Mahallesi Muhtar adayı Pınar Şeyhanlı, "Şuan Ahmet Yesevi Mahallesinde 20 Muhatar adayı var. 20 Muhtar adayı arasında bir kadın muhtar adayı arkadaşımız da var. Sırrın Mahallesinde, Ceylanpınar'da, Narlıkuyu Mahallesinde muhtar adayları var.

ŞANLIURFA'DA ŞUANA KADAR BİLİNEN 10 KADIN MUHTAR ADAYI VAR

Şuana kadar kadın muhtar adayı sayısı 10'na ulaştı. Her biri farklı bir mahallede. Tabi bunlar benim bilip duyduklarım. Belki daha fazladır."ifadelerini kullandı.

Elektrik Elektronik Teknikeri olan Pınar Şeyhanlı,  muhtar seçilirse yapacağı çalışmaları şöyle sıraladı;

Doğukent'te hastane yeri olarak ayrlan yere hastaneyi yaptırtmak, Çocuk Parklarının sayısını artırmak, Kadın Destek Merkezi kurdurtmak,  E-Muhtar uygulamasını aktif kullanmak, Çöp Konteynırlarının sayısını artırmak, Kadın ve Erkek Taziye Evi yaptırtmak, Bankaların Doğukente ATM kurmasını sağlamk, Doğukent'in sokak aydınlatması gerçekleştirmek.

Editör: Urfadasin Haber