Şanlıurfa’da Ramazan Bayramının birinci gününden itibaren başlayan silahlı kavgalarda ölenler ve yaralananlar oldu.

 Şanlıurfa’da Ramazan Bayramında kuçaklaşıp bayramlaşmak yerine kavgaya tuşup kan akıtmak toplumu derinden üzdü.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Ramazan Bayramı’nın ilk gününde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 1’i ağır olmak üzere 2 kişi yaralandı.Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesinde ise iki grup arasında meydana gelen bıçaklı kavgada Suriye uyruklu bir kişi yaralandı.

Suruç'ta da iddiaya göre, Kadir Aslan (16) annesiyle tartışan babası Mehmet Aslan’a (51) öfkelenerek, evde eline geçirdiği balyozla kafasına vurarak öldürdü.Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde de 37 yaşındaki Bilal D. kafasından darp edildi. Eyyübiye ilçesine bağlı Başgök Köyünde ise silahlı kavgada Mahmut B. (50), Abdulkadir B. (27) , Sumeyye B. (12) ve Ahmet B. (55) yaralandı.

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfa ve İlçelerde 2 Gün Yasak Geldi Şanlıurfa ve İlçelerde 2 Gün Yasak Geldi

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesiŞenevler Mahallesinde dün gece saat 23.20 çıkan kavgada Mehmet Yaşar (23) yaralandı.Şanlıurfa’nın Bozova ilçesi Yaylak Mahallesinde de arazi anlaşmazlığı yüzünden M.Ö. ile S.K. arasında çıkan silahlı kavgada S.K. ağır yaralandı. 

Bayram arafesinde de Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine bağlı Ayrancı kırsal Mahallesi'ndeki kavgada Mehmet Kandemir ile 15 yaşındaki Hasan Kandemir hayatını kaybetmiş 4 kişi de yaralanmıştı.