Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) Şanlıurfa Şube Müdürlüğü Gölpınar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi , yaralı ve hasta yaban hayvanların bakım ve rehabilitasyonunu sürdürüyor.

DKMP Şanlıurfa Şube Müdürlüğü Gölpınar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine getirilen yaralı hayvanlar, veterinerler tarafından tedavi edilip, bakımı yapıldıktan sonra doğal yaşam alanlarına bırakılıyor.

Avcılık, araç çarpması, bitkin halde ya da yuvadan düşme gibi nedenlerle yaralanan bir Kerkenez ile Kulaklı Orman Baykuşu geçtiğimiz günlerde  DKMP Şanlıurfa Şube Müdürlüğü Gölpınar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine getirildi.

Klinik cerrahi müdahaleleri ve bakımları yapılan Kerkenez ile Kulaklı Orman Baykuşu güçlerine kavuşuncaya kadar  Gölpınar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezinde misafir edildi.

Şahin ve yavru kerkenezler tedavi ve rehabilitasyon sürecinin ardından Gölpınar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi çalışanları tarafından doğaya bırakıldı.

Editör: Urfadasin Haber