Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesi Hamurkesen İlkokulu Müdür Yardımcısı, sosyal medya hesabından Vali Hasan Şıldak'a yaşadıkları elektrik kesintisiyle ilgili dert yanarak " Sayın Valim Hamurkesen ilkokulu müdür yardımcısıyım. Mahallemizde son zamanlarda elektrik sık kesilmeye başladı cuma ve bugün sabahtan beri elektrik yok elektrik olmayınca su da yok öğrencilerimizin kullandığı lavabolar çok kirli. İlginiz için şimdiden teşekkürler." paylaşımda bulundu.

DEDAŞ ile iletişime geçtiklerini arıza kaydı oluşturduklarını ancak bir gelişme olmadığını Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'a hatırlatan Hamurkesen ilkokulu müdür yardımcısının bu talebine vali Şıldak sesiz kalmayarak "İlgileniyorum " cevabını verdi.

DEDAŞ'TAN AÇIKLAMA

Şanlıurfa’da Otomobil ve Hafif Ticari Aracın Çarpışması Kameraya Yansıdı: 3 Yaralı Şanlıurfa’da Otomobil ve Hafif Ticari Aracın Çarpışması Kameraya Yansıdı: 3 Yaralı

DEDAŞ'tan yapılan açıklamada ise kesintinin planlı bir kesinti olduğu belirtilerek "Bahse konu olan adreste 26.04.2024 tarihinde bakım ve onarım çalışmasından dolayı planlı kesinti yaşanmıştır. Bugün yaşanan kesintinin nedeni arıza kaynaklı olup, teknik ekiplerimiz tarafından arızaya müdahale edilerek arıza giderilerek enerji verilmiştir. "denildi.

Editör: Urfadasin Haber