Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Şanlıurfa'ya Geliyor Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Şanlıurfa'ya Geliyor

ŞanlıurfaŞanlıurfa'da bayram namazının ardından kurbanlıklarını kesmeye çalışırken hayvanların darbesiyle ve kesici aletlerle yaralanan kişiler, başvurdukları hastanelerde tedavi edildi.

Enver Şahin, kurban keserken parmağını yaraladığını belirterek "Allah beterinden saklasın ucuz kurtulduk." dedi.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen Suat Demirer, bıçakla kendini yaraladığını belirterek, "Kurbanı kesiyorduk üzerine atladım, bir kereden bıçağı vurunca yaraladı beni. Geldik burada 7 dikiş attılar tetanos aşısı olduk." ifadelerini kullandı.

Süleyman Aydoğdu ise koyun keserken bıçağın kayarak eline geldiğini, hastanede eline 5 dikiş atıldığını, kurban kesmeye devam edeceğini söyledi.

Nazif Kaya da "Ufak bir kaza oldu, kurbanı keserken bıçak elime değdi." dedi.

Bu arada İsmail Sorkılıç acemi kasaplarla ilgili "Kasap belgesi ve yıllarca kasaplık yaptığına dahil belgeler olması lazım aslında anayasamızda da var ama uygulanmıyor herkes Eline Almış bıçağı hayvan kesiyor hem hayvana eziyet günah ve bunların da olması gerekiyor." hatırlatmasında bulundu.

Editör: Urfadasin Haber