Eğitim, İl MEM AR-GE Bağımlılıklarla Mücadele Koordinatörü ve eğitimci Muharrem Çelik ile İl Müftüsü Ramazan Tolan tarafından verildi. Açık cezaevinde yapılan eğitime, Açık Cezaevi Müdürü Mehmet Ali Yıldırım ve cezaevi psikologları da katıldı.

Eğitimci Muharrem Çelik, eğitim öncesinde mahkumlara Sayın Valimiz Hasan Şıldak'ın ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Asım Sultanoğlu'nun selamlarını iletti. Çelik, bağımlılıklarla mücadelenin hepimizin sorumluluğu olduğunu vurgulayarak, "Sizler buradan tahliye olduktan sonra kendi çocuklarınız ve yeğenleriniz adına bu konuda bize destek vermenizi arzuluyoruz" dedi. Tütün bağımlılığı, madde bağımlılığı ve bilinçli teknoloji kullanımı konularında Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Modeli'nden sunum yaptı.

İl Müftüsü Ramazan Tolan ise sabır konusunu işleyerek, insanın bazen bilerek ya da bilmeyerek hata yapabileceğini ve Allah'ın tövbe kapısının her zaman açık olduğunu belirtti. Tolan, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için zararlı alışkanlıklardan uzak durulması gerektiğini ve ahlaklı, nitelikli bireyler olmanın ibadetlere ve kitap okumaya sarılmaktan geçtiğini mahkumlara anlattı.

Şanlıurfa’da Güvenlik Görevlisi Hasta Yakınlarınca Darp Edildi Şanlıurfa’da Güvenlik Görevlisi Hasta Yakınlarınca Darp Edildi

Eğitim sürecinde mahkumlar tarafından merak edilen sorular da cevaplandırıldı. Açık Cezaevi Müdürü Mehmet Ali Yıldırım, bu eğitimin memnuniyet verici olduğunu belirterek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına eğitimci Muharrem Çelik'e ve İl Müftüsü Ramazan Tolan'a teşekkür etti.

Cezaevinde Eğitim

Editör: Urfadasin Haber