Şanlıurfa Kızılay Ekipleri Vatandaşları Yalnız Bırakmadı Şanlıurfa Kızılay Ekipleri Vatandaşları Yalnız Bırakmadı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen  “Matematik Seferberliği” kapsamında gerçekleştirilen çalıştaya,  kentte görev yapan sınıf öğretmenleri,  ilköğretim matematik öğretmenleri ve matematik öğretimi noktasında çalışmalarda bulunan diğer branş öğretmenleri katıldı.

Çalıştayın ilk gününde yaklaşık 400 öğretmen ve üniversite öğrencisinin katılımıyla, “Matematik Seferberliği Tanıtımı”, “Matematik Öğretiminde Teknoloji Kullanımı”, “Çift Odaklı Öğretim ile Matematik Okuryazarlığının Geliştirilmesi” seminerleri ve “Uzun İnce Bir Yol; Matematik” isimli paneller gerçekleşti. İkinci günde ise katılımcı öğretmenler tarafından sunum ve değerlendirme aşamaları tamamlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, yaptığı açıklamada, her daim kendilerini alanlarında geliştirmek isteyen öğretmenlerin yanında olacaklarını söyledi.

Matematik Seferberliği kapsamında yürütülen çalışmalarla matematiğin soyut bir ders olmaktan çıkarılmasını, günlük yaşam becerilerine uyarlanarak kalıcı ve severek öğrenmenin sağlanmasını ve matematikteki öğrenme yaklaşımının değiştirilmesi hedefleniyor.