Şanlıurfa’nın 12 ilçesinde 12 büyük salonda yapılacak olan Mekke’nin Fethi ve gençlik zirvesiyle ilgili açıklamayı AGD Şanlıurfa Şubesi Başkanı Muhammed Maşuk Özyaramış yaptı.

Şanlıurfalıları ve Şanlıurfa dışından kendi proğramlarını tercih edecek olanları proğramlarına bekleyen Muhammed Maşuk Özyaramış, Miladi takvimle 2022 yılını birkaç gün sonra geride bırakılacağını hatırlattı.

Viranşehir İlçe Merkezinde Sokaklar Köstebek Yuvası Gibi Viranşehir İlçe Merkezinde Sokaklar Köstebek Yuvası Gibi

 “Dünyanın birçok yerinde insanlar savaşların ve çatışmaların gölgesinde yaşam mücadelesi verirken, emperyalizm eğlence sektörünün renkli ışıklarıyla geniş kitlelerin gözlerini boyuyor ve farklı uğraşlarla insanların gerçeklerden uzaklaştırılması adına her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı kutlamalar ile insanlığı etkisi altına almaya devam ediyor.” Diyen an AGD Şanlıurfa Şubesi Başkanı Muhammed Maşuk Özyaramış açıklamasını şöyle sürdürdü.;”

Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak 31 Aralık gecesinde tüm Türkiye’de, yüzlerce noktada Mekke’nin Fethi Programını yıllardır düzenliyoruz. 

Biz bu programları düzenlerken fethin hicri-miladi yıl dönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz. 

Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu coğrafyanın harcının İslam olduğuna, bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz.

Fetih ruhunu ve hissiyatını birlikte yaşayabilmek ve manasını idrak edebilmek amacıyla 31 Aralık 2022 Cumartesi günü ülke genelinde gerçekleştireceğimiz programlarımıza tüm halkımızı davet ediyoruz.”
Fk1HxlMWIAIAz5J