Siverek Ziraat Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak'tan 23 Nisan Mesajı Siverek Ziraat Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak'tan 23 Nisan Mesajı

Şanlıurfa'da bir otelde düzenlenen toplantıya, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak ile Milli Eğim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ve çok sayıda eğitimci katıldı.

Şamlıoğlu, yaptığı konuşmada, "Biz mesleki öğrencilerimizi ara elaman olarak değil, girişimci olarak görüyoruz, usta olarak görüyoruz, tekniker ve teknisyen olarak görüyoruz. Sektör içi okul modellerini inşallah hayata geçireceğiz. Büyük işletmelerimiz içerisinde artık mesleki ve teknik okullarımız açılacak. Belli yetenekler çerçevesinde hem öğretmen arkadaşlarımız hem de öğrenci kardeşlerimiz işletme ortamından istifade edecek. Öğretmenimizin sektörle iç içe geçtiği bu modelle 4 yıl boyunca işletmelerimizin içerisinde eğitim sürecimizi ilişkilendireceğiz. Biz burada 'Eğitimci üretim, üretici eğitim' sloganıyla inşallah hareket edeceğiz. Sektöre entegre modelinde ise 9 ve 10'uncu sınıflarda çocuklarımız okullarda eğitim sürecini tamamladıktan sonra 11 ve 12'nci sınıflarda işletmeler içerisinde eğitim süreçlerini devam ettirecek. Sürekli üretim içerisinde olacakları yeni bir yaklaşımı daha hayata geçiriyoruz" dedi.

Vali Hasan Şıldak da toplantıda bir konuşma yaparak, Şanlıurfa'da eğitim alanında yürütülen çalışmaları anlattı.

Editör: Mehmet Fatih Aslan