Mezopotamya Living Lab Girişimcilik Günleri, girişimciler, yatırımcılar, mentorlar ve girişimcilik ekosisteminde yer alan kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelerek katma değer sağlayan projelerini sunmalarını ve iş ilişkilerini geliştirme ortamı sağlanması amaçlamaktadır.

Karaköprü Belediyesi Teknofest'te Yerini Aldı Karaköprü Belediyesi Teknofest'te Yerini Aldı

Mezopotamya Living Lab Girişimcilik Günleri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Mezopotamya Living Lab öncülüğünde; Şanlıurfa Teknokent, KOSGEB işbirliği ile Mezopotamya Living Lab Konferans Salonu’nda yapılarak Finali Şanlıurfa Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

Girişimciliğe destek veren kamu ve özel sektör kurumlarının, girişimcilik kuruluşlarının, melek yatırımcıların, değerli mentör ve akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirilecek Mezopotamya Living LAB Girişimcilik Günleri’ne katılarak girişimcilik eko sistemi içerisindeki yerinizi alıp ilişki ağınızı geliştirerek projeleriniz için yepyeni fırsatlar yaratma şansını yakalayın. 

100.000 ₺ toplam ödül 
Birinciye 35.000₺ 
İkinciye25.000₺ 
Üçüncüye15.000₺ 
25.000₺Juri özel ödülü 

Dereceye giren ilk 3 girişimciye; KOSGEB İleri Girişimcilik Mentor Desteği, Şanlıurfa Teknokent’te Ön Kuluçka ve Kuluçka süreçlerinde Mentor Desteği sağlanacaktır. 

Başvuru Kriterleri 
Başvuru yapan kişi veya kişilerden birinin 18 yaş ve üzeri olması gerekmektedir. Projenin özgün olması hususunda tüm sorumluluk katılımcıya ait olacaktır. Farklı kaynaklardan kopyalanması durumunda tespiti halinde ödül hakkını otomatik olarak kaybedecektir. 

Proje sunumları online veya fiziksel olarak yapılacaktır. Online sunu kabul edilecektir. 

Değerlendirme 
Mezopotamya Living Lab Girişimcilik Günleri için 2 aşamalı bir değerlendirme süreci geçerli olacaktır. İlk aşamada 1 Ağustos 2023 Salı günü saat 17:00 itibarı ile başvuru yapmış olan tüm projeler değerlendirilecek ve 7,8,9 Ağustos tarihinde sunum yapmak üzere finale kalan projeler seçilecektir. İkinci aşamada finalist girişimciler 17 Ağustos 2023 Perşembe günü Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi’nde tören ile takdim edilecektir. 

Başvuru linki: etkinlik.mezopotamyall.com Detaylı sorularınız için +90 533 020 20 64 MLL Merkez telefon numaramız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Program Tarihleri 
Proje Son Gönderim Tarihi: 1 Ağustos 2023 Salı, 17:00 
Proje Sunum Tarihi: 7,8,9 Ağustos 2023 Pazartesi (10:00 – 15:00) 
Finale Kalan Projelerin Açıklanması ve Ödül Töreni: 18 Ağustos 2023 Perşembe 
Etkinlik ve Sunum Yeri: Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mezopotamya Living Lab Konferans Salonu 
Final ve Ödül Töreni Yeri: Şanlıurfa Bilim Merkezi 

Girişimcilik Günleri ile ilgili her türlü değişikliği yapma hakkı Mezopotamya Living Lab ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne aittir ve başvuru yapmış olan kişiler bu durumu peşinen kabul etmiş sayılırlar.