İHH Şanlıurfa Şubesinin çağrısı ve organizesi ile ŞUTİM’de toplanan motorcular Filistin ve Türk bayrakları ile motorlarını süsleyip Gazze direnişi lehine sloganlar attı.

Yaklaşık 80 motorluk konvoy tekbirler ve marşlar eşliğinde hareket etti. Konvoy; ŞUTİM, Kuyubaşı Petrol, Harran Kapı caddesi, Balıklıgöl Dergah, Haşimiye, Karameydanı, Şehir merkezinden, Abide kavşağı, Diyarbakır Yolu’ndan Karaköprü’deki Şanlıurfa Fuar Merkezi önünde son buldu.

İHH Şanlıurfa İl Başkanı Behçet Atila, Gazze’deki son gelişmeler hakkında kalabalığa bilgi verip yapılması gerekenleri dört maddede sıraladı. Behçet Atilla, Gazze konvoyuna katılanlara konvoy boyunca dikkat etmeleri gereken hususları hatırlattı.

İHH Şanlıurfa İl Başkanı Behçet Atila, “Sürekli meydanlarda olup güçlü eylemler yapmalıyız. Siyonist terör örgütü İsrail’in mallarını, ürünlerini kısa süreliğine değil her daim boykot etmeliyiz. Nakdi yardımlarda bulunmalıyız ve dua etmeliyiz. 

Siverek'te Otomobil Refüjdeki Direğe Çarptı: 5 Yaralı Siverek'te Otomobil Refüjdeki Direğe Çarptı: 5 Yaralı

Bugünkü eylemimiz motor konvoyudur. Konvoya destek veren başta Aziz Motor’un sahibi ve kulübü başkanı Sayın Müslüm Tıkbıyık’a ve destek veren tüm motorculara teşekkür ederiz. İnşallah bir dahaki toplanmamız Gazze’nin zaferi için olsun.” dedi. 

Yapılan açıklamaların ardından eylem sona erdi. Kalabalık sessizce dağıldı.
 

Editör: Urfadasin Haber