Karaköprü Kaymakamı tarafından Esentepe Mahalle Muhtarı Ömer Bağıran’ın bina denetim elamanlarına daha sağlam denetim yapmaları önerisinde bulunduğu ancak denetim ekibiplerinin de "İşimizi aksatıyor" şikayeti üzerine görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz yaptığı açıklamada “Kayyum atanacak belediye kalmayınca sıra muhtarlıklara gelmiş sanırım. Herkesin iş birliğine ihtiyaç var, bu ağır kayıplar denetimsizliğin sonucu.

Esentepe Mahalle Muhtarımız Ömer Bağıran bina denetim elemanlarını daha sağlam denetim yapmaları hususunda uyardığı için Karaköprü Kaymakamı tarafından görevinden uzaklaştırılmıştır. işini düzgün yapan mahallesinin haklarını savunan ve mahalle sakinleri tarafından takdir gören bir muhtarı görevinden uzaklaştırmak haksızlıktır. Herkes bilsin ki muhtarımız yalnız değildir mahalle sakinleri olarak muhtarımızın yanındayız. ”dedi.

Muhtar Ömer Bağıran ise yaşananları şöyle anlattı: “Mahalleye deprem hasar tespiti için ekip gönderildi. Ekipler kontrol yapmadan bina kapılarına barkod yapıştırıp, gitti. Mahalle sakinleri beni aradı ‘barkodu okutuyoruz ancak ‘Girilemeyen bina’ yazısı ile karşılaşıyoruz’ dediler. Bu nedenle ekibe, ‘neden kontrolü doğru yapmıyorsunuz?’ diye sordum.  Bana, ‘Bizden hesap mı soruyorsun?’ diyerek, çalışmayı durdurdular. Daha sonra karakola çağrıldım. Ekip beni ‘Çalışmalarını aksattığım’ gerekçesiyle şikayet etmiş. Karakolda muhtarlık mührüm benden alındı. 

Ancak; kıymetli mahalle sakinlerinin ve değerli vatandaşlarımızın büyük destekleriyle bir kez daha yalnız olmadığımızı anlamış bulunmaktayım. Bu sebeple; Hiçbir durumda hakikatın ve dürüstlüğün yolundan ayrılmayacağımı bildirmek isterim. Herkese teşekkür ederim.”
 

Editör: Urfadasin Haber