Nevruz Kutlamalrında 'Kürdistan' baskılı tişört giyenler ile terör örgütü lehine slogan atan 15 kişi polisler tarafından gözaltına alındı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) tarafından 11 Nisan Stadı yerleşkesinde gerçekleşen  newroz kutlamalarına, DEM Partili vekiller, belediye eşbaşkan adayları, meclis üyeleri, iş ve işçi sendikaları ile binlerce vatandaş katıldı. 

Menemen soğanlı mı yenir, soğansız mı tartışmasından sonra şimdi de... Menemen soğanlı mı yenir, soğansız mı tartışmasından sonra şimdi de...

NEVRUZ ATEŞİNİ ANNELER YAKTI

Şanlıurfa'da Nevruz ateşini anneler yakarken kutlamalarda  Ozan Kazo ve Jinma Müzik Topluluğu Urfa yerel grup ve sürpriz sanatçıların sahne aldı. 

URFALILAR NEMURUD'A KARŞI İBRAHİMİ DURUŞ SERGİLİYOR

Nevruz kutlamalrında konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncay Bakırhan “Direniş görmek istiyorsan, kudret görmek istiyorsan al Urfa, al Newroz alanı! Urfalılar Nemrut'a karşı İbrahimi bir duruş ortaya koyuyor” dedi.

Tuncay Bakırhan

"MEVSİMLİK İŞÇİLER İÇİN TATİL BENZETMESİ YAPANLARI 31 MART'TA TATİLE GÖNDERECEĞİZ"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Gülşen Özer, “Newroza sahip çıkan Urfa halkı 31 Mart’ta sandıklarına sahip çıkarak tarih yazacak. Newroz direniş, mücadeledir. Mevsimlik işçiler tatile gidiyor diyen zihniyeti 31 Mart’ta tatile göndereceğiz” şeklinde konuştu.

Gülşen Özer

“Bu alan Urfa halkının 31 Mart günü değişime duyduğu heyecanın coşkunun zafere dönüştürdüğünün resmidir” diyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Celalletin Erkmen de “Sel felaketiyle ilgili hasar görebilecek riskli alanlar tespit edilmesine rağmen Urfa belediyesi tedbir geliştirmedi. Doğrusu bugün yağmur yağsa yine aynı sorunla karşı karşıya kalırız. Depremle ilgili hasar gören binaların hepsi olduğu gibi duruyor.

"SİZE SÖZÜMÜZDÜR YEMEYECEĞİZ YEDİRMEYECEĞİZ"

G J X H D Fn W Q A A2S Q B

Bunu belediye imkanlarıyla, imkansızlıklarıyla açılacak bir durum değil. Bunun bir tek sebebi var. Kendi projelerini bırakın beyinlerinde bile bu halka hizmet gibi bir düşünceleri yok. Bu belediyeleri ailelerin, aşiretlerin, çetelerin rant kapısı olarak düşündüklerinden bu hizmetleri alamayışımız.

Biz bu belediyeleri demokratik özgür kendi dinamitleriyle demokratik bir yönetmeye talibiz. Biz Urfa belediyesini Urfa halkının belediyesi yapacağız. Size sözümüzdür yemeyeceğiz yedirmeyeceğiz.”ifadelerini kullandı.

Nevruz Kutlamasından

Editör: Urfadasin Haber