Şanlıurfa Müftülüğü tarafından eğitim vermesi için davet edilen avukat, etek giydiği için 'Kürsünün arkasına geç' denilerek uyarıldı. Baro açıklama yaptı

Şanlıurfa Müftülüğü ‘nün Çocuk Yaşta, Erken ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eğitimleri etkinliğinde skandal bir olay yaşandı. Müftülüğün eğitim vermesi için barodan talep ettiği kadın avukat, katılımcılardan biri tarafından etek boyu ve anlattıkları nedeniyle sözlü saldırıya uğradı. İddiaya göre, kadın avukata, "Kürsünün arkasında anlat biz din adamıyız" ifadeleri kullanıldı.

Kandilli Açıkladı Bozova'da Deprem Kandilli Açıkladı Bozova'da Deprem

Baronun sosyal medyadan duyurduğu olayda, "08.06.2022 tarihinde Çocuk Yaşta, Erken ve Zorla Evliliklerle Mücadele eğitimleri kapsamında talep üzerine baromuzun görevlendirdiği Av. Cemile Didem Karaboğa, İl Müftülüğü personellerine eğitim esnasında katılımcılardan biri tarafından etek boyuna ve anlattıklarından dolayı sözlü saldırıya uğramıştır" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Bunun üzerine meslektaşımız sunumunu tamamlayamamış ve bitirmek zorunda kalmıştır. İnsanların yaşam tarzına ve kıyafetine açıkça müdahale taşıyan bu saldırıyı kınıyor, bu zihniyete karşı meslektaşımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna bildiriyoruz. 09.06.2022."