Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'nde, banka şubesi eksikliğinin giderilmesi için Valilik, OSB ve Halk Bank arasında protokol imzalandı.

Şanlıurfa Valiliği Toplantı Salonunda bugün  Vali Abdullah Erin, Organize Sanayi Bölge Müdürü Osman Oktay, ŞUTSO Başkanı  İbrahim Halil Peltek ve Halk Bank Şanlıurfa Bölge Koordinatörü Fuat Yetkin bir araya geldi.

Gözden kaçırmayın

Urfa’ya Yaklaştı! Gaziantep'te Test Sürüşleri Başladı Urfa’ya Yaklaştı! Gaziantep'te Test Sürüşleri Başladı

Toplantıda, Şanlıurfa OSB'de kurulacak olan olan Halk Bakası Şubesinin detayları konuşuldu. OSB'de açılacak olan Halk Bank Şube'sinin 2022 yılı içerisinde  tamamlanması kararlaştırıldı.
İmzalanan protokole göre, Şanlıurfa OSB'de açılacak olan Halk Bankası Şubesinin kaba inşaatını OSB Müdürlüğü yapacak. Zemin artı 2 kattan oluşacak. İşaat tamamlandıktan sonara Halk Bankasına kiraya verilecek. Banka iç dekorasyonunu kendisi yapacak.

 Vali Abdullah Erin, ekonominin ve istihdamın Şanlıurfa’daki en önemli merkezi olan Organize Sanayi Bölgesi'nde banka şubesi eksikliğinin giderilmesinin sanayiciler tarafından memnuniyetle karşılanacağını belirtti.

Vali Erin, Şanlıurfa OSB'de Halk Bankası Şubesi'nin, açılması için destek veren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye ve Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’a teşekkür etti.