Türk Neonatoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Esin Koç ve yönetim kurulu üyeleri, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Şanlıurfa Mehmet Akif İnan eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni doğan yoğun bakımlarını gezdi.

Türk Neonatoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr Esin Koç “17 Kasım Dünya Prematüre Günü” nü kutlamak için ülkemizde en fazla doğum hızı olan Şanlıurfa şehrine Türk Neonatoloji Derneği Yönetim Kurulu olarak geldik. 

Doktor Elvin Çetiner, Urfalıları mevsimsel allerjik hastalara karşı uyardı Doktor Elvin Çetiner, Urfalıları mevsimsel allerjik hastalara karşı uyardı

Türkiye'de tek bir yenidoğan derneği var ve prematüreler ve yenidoğan bebeklerle ilgili çalışmaları Sağlık Bakanlığımızla birlikte elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. şanlıurfa bu konuda çok önemli bir şehir.

Çünkü hem bebek doğumlarının en fazla olduğu, hem prematüre oranında yüksek olduğu bir şehir. Biz burayı ziyarete geldik, hastaneleri geziyoruz gerçekten çok büyük iyi donanımlı, personelinin çok bilgili yeterli olduğu hastaneleri gezdik, bunları gördüğümüz için çok mutlu olduk, çok küçük prematüre bebekler yaşıyor.

Küvöz sayısı cihaz sayısı çok yeterli ve bu şekilde insanların gerek doktor gerek hemşirelerin büyük fedakarlıklarla çalıştıkları bu hastanede de ben buradan sesleniyorum ve başta minik kahramanlarımızın sevgili ailelerinin ve bu uğurda çok çalışan doktor ve hemşire arkadaşlarımın “17 Kasım Dünya Prematüre Günü” nü kutluyorum” dedi.