Şanlıurfa OSB'de Alacak Verecek Kavgası: 1 Ölü Şanlıurfa OSB'de Alacak Verecek Kavgası: 1 Ölü

Şanlıurfa'da etkili olan sağanak yağış, sabaha karşı etkisini yeniden gösterdi. Eyyübiye İlçesinde Mance Mahallesinde yaşanan sel araçları sürükledi.Nehir gibi akan sel suları nedeniyle bir iş yerinde su baskınları yaşandı.

DİRENAJ KANALLARI TAŞTI AKÇAKALE YOLU TRAFİĞE KAPANDI

Yağanak sağan dolayısı ile Şanlıurfa Akçakale yolu taşan direnaj kanalları dolayısyla trafiğe kapandı. Karaköprü Atakent Mahallesinde sağanakla birlikte meydana gelen fırtınada Behram Sitesinin çatısı uçtu.Site içerisindeki ve çevresindeki otomobiller zarar gördü.

KARAKOYUN DERESİ TAŞTI

Şanlıurfa'nın tarihi karakoyun Dersi ise sağanak yağta taştı. Çok sayıda araç Karakoyun Dersi suyunda sürüklendi. İpekyol Bulvarı ile Akabe arasında sel ve sularından dolayı trafik kapandı. Kentte halen devam eden sağanak yağış hayatı felç ederken maddi hasarın boyutu ise çok büyük oldu.  Şuana kadar Şanlıurfalıların tek tesesellisi ise yıldırım düşmesi sonucu yaşanan 1 can kaybının haricinde her hangi bir can kaybının olmaması. 

BELEDİYELER SINIFTA KALDI

Sağanak yağışla ilgili günler öncesinde yapılan bütün uyarılara rağmen Şanlıurfa'daki belediyeler, kendilerini  14 Mayıs seçim heyacanına kaptırdığı için sağanak yağışta sınıfta kaldı. Cadde sokakları basan selin önüne geçilemedi, rögarlar kapakları yerinden çıktı, çöp bidonları selde sürüklendi, iş makineleri iş yapmakta çaresiz kaldı.