Şanlıurfa’da özellikle Temmuz Ayında Yaklaşık Bin kişi Silah Ruhsatı almak için Hastanelere akın etti.

SİLAH RUHSATI İÇİN HEYET KUYRUĞU

Türkiye genelinde özellikle kadın cinayetlerinin artmasıyla silahın herkese verilmemesi tavsiye edilirken Şanlıurfa’da ise yaklaşık bin kişi Silah ruhsatı almak için Sağlık Kurulu heyetine başvurdu. Son olarak Şanlıurfa Valiliği tarafından onaylanacak olan Silah alımına onay verilip verilmeyeceği merak konusu olurken iddialara göre Bin Kişi Ruhsat alabileceği öne sürüldü.

BAĞIŞ YAPAN RUHSAT ALACAK İDDİASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şehit Ailesine Taziye Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şehit Ailesine Taziye Mesajı

 Yapılacak olan sağlık heyeti sonrası evrak işlemlerinin tamamlanmasının ardından yapılacak olan Bağışla silah alma kolaylaştığı iddialar arasında yer aldı. Son bir ayda gerek silah ruhsat süresi yenilenmesi gerek ise ilk defa silah almak isteyen vatandaşlar, yaklaşık 15 ila 20 Bin TL Bağış vereceklerini öne sürerek en son onayın Valilikte olduğu öğrenildi.

VALİ ONAY VERECEK Mİ?

Türkiye’de bilinçsiz ve sorumsuz silah kullanımı dışında kaçak (ruhsatsız) silah taşıyanlar olası bir tartışma esnasında can güvenliğini tehdit ettiği hatta ölümlere yol açtığı her gün kamuoyunda yaşanırken yaklaşık Bin kişiye silah ruhsatı verileceği iddia edilen Şanlıurfa’da Vali Salih Ayhan’ın onay verip vermeyeceği merak konusu oldu.