Sinekle mücadele kullanılan ilaçlara zirai ilaç katıldığı için Şanlıurfa’da Astım hastaları ve KOA hastalarının “Öksüre öksüre Ciğerimiz çıkıyor” dediği ileri sürüldü.

İddiayı dile getiren ise Şanlıurfa’nın bir Sivil Toplum Kuruluşu olan Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği Başkanı Bedih Satoğlu oldu. Bedih Satoğlu iddiasının ilgili kurumlardan yalanlanmadığı taktirde doğru olduğu anlamı çıkacağını aktardı.

BEDİH SATOĞLU

ASTIM VE KOA HASTALARI: ÖKSÜRE ÖKSÜRE CİĞERİMİZ ÇIKIYOR 

Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği  Başkanı Bedih Satoğlu, sosyal medya hesabından gündeme getirdiği iddiasında şunları söyledi; “Şanlıurfa tüm belediye başkanlarından ve sağlık müdüründen açıklama bekliyoruz. Açıklamayı kamuoyuna yapmadığınız taktirde iddiamın doğruluğunu kabul ediyorsunuz demektir. Gel de yazma….Sivrisinek ve Haşere ile ilaçlamada ya sizler veya ihaleyi alan firma; Ucuz olsun diye tarımda kullanılan  ilaçlar bu ilaçlara karıştırılıyor mu?  Sokaktaki evdeki Astım hastaları KOA hastaları “ Öksüre öksüre Ciğerimiz çıkıyor” diyor.  Araştırmalarımda bunun nedenin tarım ilacı katkı olarak kullanılmasıdır. İnsan Hayatı bu kadar beleş olmamalıdır. Buna açıklama yapınız! Özellikle Haliliye İlçe Belediye Başkanımız veteriner olması nedeniyle açıklaması daha inandırıcı olacaktır.” 

BİYOSİDAL EĞİTİMİ ALMIŞ YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Haliliye Belediyesinden, Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği Başkanı Bedih Satoğlu’na verilen cevapta ise “Bedih başkanım ilaçlama hizmeti merkez ilçelerimizde Büyükşehir Belediyesinin hizmet alanındadır. Bu konuda en iyi açıklamayı yapacak kişiler, Biyosidal eğitimi almış yetkililerdir.” denildi.