Olay Şanlıurfa'da Eyyübiye İlçesi Yenice Mahallesinde yaşandı. Okula giden küçük bir kız çocuğu, başı boş sokak köpeklerin saldırı sonucu yoldan geçen aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Otomobil sürçüşünün ani freni ve refleksi sayesinde kurtulan kız çocuğu fenalık geçirdi. Korkudan ağlayan kız çocuğunu çevredekileri ve otomobil sürücü aracından inerek teselli etti. O anlar ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Okula giden öğrencilerin her sabah korkulu rüyası olan sokak köpeklerine yönelik belediyelerin bir an önce çalışma yapması isteniyor.

CUMHURBAŞKANI TALİMAT VERMİŞTİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sokak köpeklerinin toplatılması yönünde talimatı olmasına rağmen Şanlıurfa'da bu talimatın dikkatte alınmaması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınlarının Beklentileri  Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınlarının Beklentileri 

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BU KONUDA NE YAPTI?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Habertürk Televizyonunda Esra Topbaş ve Kadir Kaymakçı’nın konuğu olduğu programda”  Belediye başkanı seçildikten sonra 3 tane hayvan rehabilitasyon merkezi kurduk. Bunlardan bir tane Siverek’te, bir tanesini Haliliye ilçesinde bir tanesini de merkezde. Sokak hayvanlarını ne kadar kısırlaştırılırsa o kadar başarı elde ederiz. Bunun içinde Veteriner Odasıyla bir sözleşme hazırladık. Biz 5 tane veteriner alsak sizin serbest çalışan veterinerleriniz kadar etkili olamayız. dedik. Bunun için sizin veterinerlerin kısırlaştırdığı hayvan sayısı kadar o veterinere bir ödeme yapalım. Yani ücret verelim. Şimdi bu şekilde bir adım attık. Bu hayvanların kısırlaştırılarak azaltılması gerekiyor. ”demişti.