Şanlıurfa’da Tavşanköyü mahallesinde 20 gündür elektrik kesintisi yaşanıyor. CHP il Yöneticisi Ronayi Paydaş mağdur olan köylüyü ziyaret etti.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki Tavşanköy mahallesinde 20 gündür elektrik kesintisi yaşanıyor. CHP Şanlıurfa İl Yöneticisi Ronayi Paydaş ve Suruç İlçe Başkanı Servet Gören’e yaşadıkları elektrik sorununu anlatan Suruçlu bir yurttaş, “Sene 2022, millet uzaya gidiyor. Biz, 20 gündür burada elektriksiz, susuz... Burada devlet yok mu? Seçim zamanı direkt kapılarımızı çalıyorlar ama bizim bu halimizi kimse görmüyor. Erdoğan bizim halimizi görsün, tanısın” dedi.

ŞANLIURFA'YI, SURUÇ'U BU KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ

Gözden kaçırmayın

Erdoğan’nın Katılacağı Gençlik Şöleni İçin Urfa’dan Yolculuk Erdoğan’nın Katılacağı Gençlik Şöleni İçin Urfa’dan Yolculuk

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Suruçlu vatandaşların bu tepkilerini içeren videoyu sosyal medya hesabında paylaştı. Tanal, paylaşımında şunları kaydetti:

“CHP Şanlıurfa il yöneticimiz Av. Ronayi Paydaş ile Suruç İlçe Başkanımız Servet Gören ve beraberindeki partililerimiz, Suruç Tavşanköy mahallesindeki DEDAŞ zulmünü gece karanlığında yerinde tespit etti. DEDAŞ, elektrik altyapısını yenilemeyince Tavşanköy karanlıkta kaldı. Elektrikten mahrum kalan mahallede en büyük mağduriyeti kadınlar ve çocuklar yaşıyor. Eli öpülesi analarımızın dediği gibi, uzaya gitmekten bahseden iktidar temsilcileri, gelip taş devrinin yaşatıldığı Tavşanköy'ün halini görsün. Elektrik yok, su yok, çocuklar okula gidemiyor. CHP olarak söz veriyoruz. Şanlıurfa'yı, Suruç'u bu karanlıktan kurtaracağız.”