Bunlardan biri Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine bağlı kırsal Gündaş köyünde yaşandı. İddiaya göre Toplu oy kullanmak isteyen 40-50 kişilik grup, CHP sandık kurulu üyesinin üzerine kaynar su döktü. 

Şanlıurfa’nın Harran İlçesindeki videolu iddia ise CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’dan geldi. Oğuz Kaan Salıcı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Sosyal medyaya yansıyan bu görüntüler Şanlıurfa Harran ilçesi, Minare köyünde çekilmiştir. Önce sandık kurulu üyelerimiz darp edilmiş sonra bu görüntüler ortaya çıkmıştır. Yetkili avukat arkadaşlarımız ilgili köye yönlendirilmiş ve İlçe Seçim Kuruluna itiraz edilmiştir. Bu arada Şanlıurfa Valisi ve Emniyet Müdürüne ulaşılamamaktadır. Zatıalileri toplantıdadır. ”ifadelerini kullandı.

Oğuz Kaan Salıcı Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesi Belediye Başkanı Şeref Albayrak ile de ilgili bir iddiyı gündeme getirerek “Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak WhatsApp grubundan talimatla seçmen iradesine baskı yapmaya çalışıyor. Siz seçmene baskı yapacaksınız ve biz de buna sessiz kalacağız öyle mi? Yakalandın işte…” dedi.

ŞANLIURFA BARO BAŞKANLIĞI GEREKLİ İTİRAZLARDA BULUNDU

Görünmez Kaza! Az Kalsın Canından Oluyordu! Görünmez Kaza! Az Kalsın Canından Oluyordu!

Bu arada Şanlıurfa Barosu Başkanlığı da yaptığı açıklamada "Seçim Güvenliği Merkezimize gelen ihbarlar ve Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde yer alan Şanlıurfa da bazı köylerde oy kullanmaya gelmeyen kadınlar yerine toplu oy kullanımının tespit edilmesi üzerine tespit edilen sandıklar için itirazlarda bulunulmuştur.

Seçim Güvenliği Merkezimize gelen ihbar üzerine Akçakale ilçesi Gündaş mahallesinde oy kullanmaya gelmeyenler yerine ve toplu bir şekilde oy kullanıldığının tespit edilmesi üzerine seçim kuruluna gerekli itirazlarda bulunulmuştur.

Yine görevli sandık kurulu üyesi hukuksuzluğa itiraz etmesi nedeniyle darp edilmiş üzerine sıcak su dökülerek okul dışına çıkarılmıştır.Sandık görevlisi Akçakale Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır." ifadelerine yer verildi.