Şanlıurfa’da üç harfli marketlerde alışveriş yapanlar, ürünlerin raftaki fiyatları ile kasadaki fiyatlarının aynı olmamasının ŞOK’unu yaşıyorlar.

 Geçim sıkıntısının artmasından dolayı BİMbir zorluk yaşayanlar, üç harfli marketlerden aldıkları ürünlerin rafta başka kasada başka olduğunu fişlerini kontrol edince fark ediyor. Kasadan fişini alır almaz incelemeyenler, söz konusu fiyat farkını hiç fark edemiyorlar.

Bugün üç harfli bir markette ürün alan İsmail Kaplan, urfadasın haber sitesi editörlerine raftaki ürünün kasada farklı olduğunu, 2 saat sonra fark ettiğini söyledi.

GÜNDE 100 ÜRÜNDE YA DA 100 MÜŞTERİDE BU YAPILSA 300 TL EDİYOR

Markete geri dönüp fişi göstererek parasının geri iade edilmesini isteyen İsmail Kaplan rafta 6 TL yazan mısır unun kasada 7,90 lira okutulduğunu dile getirdi. İsmail Kaplan “Günde 100 üründe böyle bir şey yapsalar 300 TL demektir. Evde fişimi incelerken fark ettim. Sonra markete gittim özür dilediler. Herkes fişini kontrol etsin. Ben de kontrol etmeseydim fark etmeyecektim. Bence bu bilinçli yapılan bir şeydir.” ifadelerini kullandı.

PEKİ YA FİŞİNİ KONTROL ETMEYİP BUNU FARK ETMEYENLER!

Vatandaşın Ağzının Tadı Kaçtı Şekere Fahiş Zam Geldi Vatandaşın Ağzının Tadı Kaçtı Şekere Fahiş Zam Geldi

Bir başka üç harfli marketten alışveriş yapan Deniz Gül ise rafta fiyatı 20 ,99 lira yazan saç boyası aldı. Saç boyası kasada geçirildiğinde 22,99 lira okutulduğunu fişini kontrol edince fark etti. Daha marketten çıkmadan fişini inceleyen Deniz Gül, üç harfli marketin kasiyerine durumu izah etti ve özür dilenerek parası iade edildi.