29 üniversiteden eğitimcilerin katıldığı fuarda, açılan stantlarda öğrencilere, meslek seçimi, kariyer planlama ve bölümler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Fuara katılan Şanlıurfa Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencilerinden Gamze Kaya, merak ettiği konularda bilgi sahibi olduğunu ifade etti. Kaya, “Çok güzel şeyler öğrendim. Öncelikle tüm üniversitelerin burada toplanması çok güzel bir şey, bizlere çok şey kattılar. Açıkçası ben 11'inci sınıf öğrencisiyim ve 12'inci için şu anda çok güzel bilgilendirildim.

Bu İstanbul Üniversitesi olsun, dışarıdaki Amerikan Üniversiteleri olsun, yurt dışındaki çok güzel üniversiteler var ve bunlardan bizim faydalanmamızı isteyen çok kişi var o yüzden buraya gelmemiz çok iyi oldu. Çok mutlu oldum iyi ki böyle bir şey yapmışlar, bu şekilde yani çok beğendim. Çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Sabiha Özlek Anadolu Lisesi öğrencilerinden Abdulsamet Nacar ise “Burada üniversitelerin genel taban puanlarını ve hangi bölüm hakkında eğitim verdiklerini öğrendim. Üniversitelerin tanıtımlarını gördüm, ondan sonra ortamlarını gördüm ve buradaki üniversiteleri tercih etme isteğim biraz daha arttı. Üniversiteleri daha yakından tanıyoruz.

Bize üniversiteyi tanıtan bazı arkadaşlar var ve gerçekten de bize bu kararsız olduğumuz zamanlarda karar vermemizi kolaylaştırıyorlar” ifadelerini kullandı.

Editör: Urfadasin Haber