Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Ümmü Gülsüm Hatun Kadın Kütüphanesi’nden ayda yaklaşık 1000 kişi faydalanıyor.

Sadece kadınların faydalandığı kütüphane 11 Nisan Kurtuluş Caminin alt kısmında yer alıyor. Her türlü kitabın bulunduğu Kadın Kütüphanesinde üniversite sınavlarına hazırlanan ve ödevlerine yardımcı kaynaklar arayan kız öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

JASAT, Cinayet Zanlısını Hilvan'da Sahte Kimlikle Yakaladı JASAT, Cinayet Zanlısını Hilvan'da Sahte Kimlikle Yakaladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetini sürdüren Ümmü Gülsüm Kadın Kütüphanesi’ne gelenler için isimlerini yazdıkları ve imzalarını attıkları bir de çetele bulunduruluyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ise Dr.Fatma Şeker yürütüyor. 2013 yılında Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda 6 yıl boyunca Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesi’nde Müdür Yardımcılığı yapan Fatma Şeker 2019 yılında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile ve Çocuk Şube Müdürü olarak göreve başlamıştı. 2020 yılının ikinci çeyreğinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığına Daire Başkanı olan Fatma Şeker, başarılı çalışmalarıyla biliniyor.