Şanlıurfa’da 2 yıl önce Küresel Uyuştuğuyla Mücadele Eğitim Derneğini kurduklarını söyleyen Orhan Kılıç “Çocuklarımızı toprağa vermek istemiyoruz” dedi.

Şanlıurfa’da faaliyetini sürdüren Küresel Uyuştuğuyla Mücadele Eğitim Derneği Genel Başkanı Orhan Kılıç derneğinin kuruluş amacı ile gerçekleştirdikleri sosyal ve kültürel aktiviteler hakkında bilgiler verdi.

Şanlıurfa’nın İlk Kadın Antrenörünü Şanlıurfa’nın İlk Kadın Antrenörünü

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE AİLELERE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR

 Kılıç, uyuşturucu ile mücadele de kendilerinin en büyük destekçilerinin aileler olduğunu ve ailelerle çok iş düştüğünü belirtti.
Kısa adı KUMED olan derneğin Başkanı Orhan Kılıç, urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Derneğimizin amacı uyuşturucu kullanan gençlerimizi topluma kazandırmak. Madde bağımlılarının topluma kazandırmak için ailelerle ve sokaklardaki bağımlı kişilere ulaşıp onları uzman kadromuz psikolog ve pedagog yardımı ile ikna edip tedavi ediyoruz.

“TEDAVİ SONRASI İŞ İMKANI SAĞLIYORUZ”

Tedavi süreci içerisinde mesleki eğitim ve kurslar verip onlara tedavi sonrası iş imkânı sağlıyoruz. Bunun için elimizden gelen tüm imkânlarla çalışıyoruz. 2 yıldır resmi olarak dernek çatısı altında yapmış olduğumuz mücadele devam ediyor. Daha önce uyuşturucu ile 5 yıl bağımsız olarak mücadele ettik, faaliyet gösterdik.
Şimdi derneğimizle ciğeri yanmış mağdur ailelerin desteğiyle mücadelemizi yürütüyoruz ve mücadele ediyoruz. Uyuşturucu ne yazık ki günümüzün kanayan yarası.

“KURUMLARLA KONTAK HALİNDEYİZ”

 Biz uyuşturucuyla mücadele derneği olarak tüm valilikler, belediyeler, sosyal hizmetler, vakıflar, gençlik merkezleri gibi birçok üst düzey alt düzey kurumları tek tek ziyaret ettik 
Herkesin bu yapmış olduğumuz projeye ve mücadeleye destek olmalarını istiyoruz. Uyuşturucu herkesi esir alabilir. Uyuşturucu hiç kimsenin konumuna, kişiliğine bakmaz. Çünkü bağımlılık bir hastalıktır. Hem de tedavi süreci zor olan bir hastalıktır. 

“MİLLİ EĞİTİM VE EMNİYETE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR”

Bu durumda milli eğitim ve emniyet müdürlüğümüze çok iş düşüyor. Ailelere çok iş düşüyor. Ben 2 gencimizi uyuşturucuda kaybettim. Onun için bu mücadeleye girdik. Mesleki kursları ve eğitim merkezleri açıyoruz. Urfa’da AMATEM var ama yetersiz. Çocuklarımızı toprağa vermemek için bu mücadeleye girdik.”