Eyyübiye ilçesine bağlı Batıkent Mahallesinde bir vatandaş evine gittiği sırada bir köpeğin saldırısına uğradı.

Köpeğin ısırması nedeniyle çeşitli yerlerinden yaralanan vatandaş, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülerek tedavi altına alındı.

Olayın ardından Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemede vatandaşa saldıran köpeğin kuduz olduğunu tespit etti.

Yakalanan köpek, müşahede altına alındı.

Şanlıurfa ile bölge ziraat odaları yangın bölgesinde incelemede bulundu Şanlıurfa ile bölge ziraat odaları yangın bölgesinde incelemede bulundu

Yaşanan bu önemli gelişmenin ardından Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi halk sağlığını korumak amacıyla Batıkent Mahallesini Kuduz karantinası bölgesi ilan etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, olayın ardından yürüttüğü çalışmalara ilişkin açıklamada bulundu.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 "Batıkent mahallemizde yaşanan üzücü olayın ardından, kuduz teşhisi konulan köpeğin tespit edilmesiyle birlikte Tarım İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü koordinesinde alan karantina bölgesi olarak ilan edilmiştir. Bu süreçte, karantina bölgesindeki sokak hayvanlarının sağlığı ve toplum sağlığı için gerekli tüm önlemler alınmaktadır. Veteriner eşliğinde toplanan sokak hayvanları, Rehabilitasyon Merkezlerimize getirilerek özel alanlara alınmıştır. Karantina sürecinin tamamlanmasının ardından kısırlaştırma ve rehabilite süreçleri başlatılacaktır. Bize emanet edilen canların sağlığı için her türlü önlemi almak ve toplum sağlığını korumak en büyük önceliğimizdir."

Editör: Mehmet Fatih Aslan