Sosyal uyum etkinlikleri ile Türk ve yabancı uyruklu öğrenci ve veliler arasında etkileşimin artırılıp, dil ve kültür transferlerinin hedeflendiği piknik gününde Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu öğrenci ve veliler ile bir araya geldi.

Düzenlenen piknik etkinliğinde mutluluklarını, yiyeceklerini aile ortamında kardeşçe paylaşan öğrenci ve veliler ile sohbet eden Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu oynanan oyunlar ve düzenlenen yarışmalarda heyecanı öğrenciler ile birlikte yaşadı.

Sultanoğlu, farklı dil ve kültürden insanların aynı gökyüzü altında, aynı havayı soluyarak, arkadaşlık, dostluk ve sevgi bağı kurmasında bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu belirtip, bu tür etkinliklerle öğrenci ve veliler arasında uyumun oluşturularak Türk Eğitim Sisteminde kapsayıcı eğitim ve akademik başarı hedeflediklerini söyledi.

Kirada yüzde 25 zam sınırı kalktı; çifte kontrat şoku başladı Kirada yüzde 25 zam sınırı kalktı; çifte kontrat şoku başladı

Piknik programında düzenlenen yarışmalarda kazanan öğrencilere ödüllerini veren Sultanoğlu, günün anısına çekilen fotoğrafın ardından programdan ayrıldı.
 

Editör: Urfadasin Haber