Tanal, Meclise Emeklilere Sağlık Giderleri Ücretsiz Olsun Teklifi Tanal, Meclise Emeklilere Sağlık Giderleri Ücretsiz Olsun Teklifi

Eğitim; Halk Sağlığı Hizmetleri Kadın ve üreme sağlığı sorumlusu Mesut Hamidanoğlu'nun bebek ölümlerinin önlenmesinde yenidoğan bakımının önemi üzerine yapmış oldukları açılış konuşmalarıyla başladı.

Eğitimin ilk gününde ‘Yenidoğan Sorunları ve Çözüm önerileri’ uydu sempozyum Türk Neonatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Esin Koç’un online katılımıyla gerçekleşti.

Türk Neonatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Esin Koç, bebeği ve aileyi yakından gözlemleyen özverili çalışmaları ile bebek sağlığına katkı sunan yenidoğan hemşirelerinin önemini vurguladı.

Eğitimin ikinci gününde Gebe ve Yenidoğan bağışıklaması konulu oturumda Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Hacer Devran Enginoğlu tarafından gebelik süreci ve yenidoğan dönemindeki bağışıklamanın sağlık üzerine etkileri aşılama ve aşıların sisteme işlenmesi ile ilgili önemli noktalar vurgulandı.

Kursiyerlerin katılım belgeleri Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Şube Müdürü Mesut Hamidanoğlu, Uzm. Dr. Hacer Devran Enginoğlu, Ebe Deniz Yıldırım, Hemşire Adnan Nas, Hemşire Mahmut Yunusoğlu ve Eğitimci Ebe Ayşe Gül Nur, tarafından verildi.

Editör: Urfadasin Haber