Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesinde uzman katılımcılara Yüz Plastik Cerrahi konulu panel düzenlendi.

 Harran Üniversitesi Hastanesi Konferans salonunda gerçekleşen panele Uzman Doktorlar ve Eğitmenler katıldı. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail İynen’in moderatörlüğünde Opr. Dr. Betül Şahin “minimal invaziv yüz plastik cerrahi işlemleri” konulu bir sunum gerçekleştirdi.  . Harran Üniversitesi doktoralarına “Minimal invaziv yüz plastik cerrahi işlemleri” konulu panelde konuşan ve panelin moderatörlüğünü yapan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail İynen, yüz estetiğine talebin arttığını söyledi.

Prof. Dr. İsmail İynen, seminerde yaptığı açıklamalarını şöyle sürdürdü; "Günümüzde yüz estetiğine olan talep son derecede artmıştır. Diğer taraftan fasiyal plastik cerrahi son otuz yılda çok kademeli ama çok da belirgin bir evrim geçirmiştir. Son yıllarda ise gerek ilerleyen teknoloji gerek dünyayı derinden etkileyen pandemi nedeniyle insanlar kendileriyle daha çok baş başa kalmaya başlamıştır.

 Ayrıca kendilerini her an her yerde ve daha çok inceleme olanağı bulmuşlardır. Bu da güzellik algısının değişmesine, belki de daha önceden normal olarak görülen yüz yapılarının bir kusurmuş gibi görünmesine ve üzerinde daha çok düşünülmesine, bir yandan da güzel olana ulaşabilmenin daha kolay hâle gelmesine neden olmuştur. Baş ve boyun bölgesinin estetik ve rekonstruktif işlemler kulak burun boğaz hastalıklarının müdahale ettiği alanlar içerisinde olup, Türkiye’de gittikçe artan sayıda kulak burun boğaz doktoru kendi pratiğinde fasiyal plastik cerrahi adı altında başarılı uygulamalarda bulunmaktadır.” dedi.

Gözden kaçırmayın

Harran İzmir Belediyesi Kardeş İlçe Oluyor Harran İzmir Belediyesi Kardeş İlçe Oluyor