Urfa’da 25 bin kişinin silah ruhsatı almak için başvurduğu, bu başvuruların 10 binin imzada, 15 binin ise incelemede olduğu iddiaları gündemden düşmüyor

Şanlıurfa’daki silah ruhsatı konusunu bu kez de CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer,  Türkiye Millet Meclisi(TBMM) gündemine taşıdı. 

“Şehirlerin Teksas’a dönmesi an meselesi” diyen CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, bazı kentlerde silah ruhsatı satışlarında "bağış" adı altında para istendiği yönündeki iddiaları, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM’ye yazılı soru önergesi verdi.

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, önergesi ile ilgili açıklamasında şu değerlendirmeleri yaptı: " Bazı illerimizde silah ruhsatı talepleri patlama yapmış durumda. Yetkili makamların hem bu iddialara cevap vermesi hem de bireysel silahlanmanın önüne geçmesi gerekiyor. Şehirlerin Teksas'a dönmesi an meselesidir. İlgili Bakanlığın tüm çevresel nedenleri göz önüne alarak silahlanmanın önüne geçmesi gerekmektedir.”

Şanlıurfa'da O Mahallelerde Yaşanacak! Şanlıurfa'da O Mahallelerde Yaşanacak!

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, Şanlıurfa’da silah ruhsatıyla ilgili iddialar konusunda şu soruları yöneltti:
"Şanlıurfa ilimizde yirmi beş bin kişinin silah ruhsatı almak için başvurduğu, bu başvuruların on binin imzada, on beş binin ise incelemede olduğu doğru mudur?

Şanlıurfa'da silah ruhsatı alabilmek için bağış yapılması istendiği bu rakamın ise on bin liradan yirmi beş bin liraya yükseltildiği iddiaları doğru mudur? “