Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar; gerçekleşen Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nın birinci oturumuna başkanlık etti.

Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'nın belediye başkanlığından sonra canlı yayınlanmayan belediye meclis toplantısı 10 yıl aradan sonra ilk kez canlı yayınlandı.

GÜLPINAR: HAYVANLARIN UYUTULMASINA İTLAF EDİLMESİNE TARAF DEĞİLİM

Gündem meddelerinin okunup komisyonlara havale edilmesiyle başlayan Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nın birinci oturumunda son günlerde gündemde olan sokak köpekleriyle ilgili konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar "Önümüzdeki 5 sene boyunca bunu yapmak için de elimden gelen gayreti göstereceğim.

Zabıta, unutulan kurban etini ihtiyaç sahiplerine dağıttı Zabıta, unutulan kurban etini ihtiyaç sahiplerine dağıttı

İstedikleri kadar haklı tezvirat yapsınlar, bunların hepsi boş bence hiç çenelerini yormasınlar,  kendilerini yormasınlar. Eğer mesele hayvan sevgisi aşılamaksa bunun başka yolları var, bu şekilde yaparak bilakis hayvanlara olan nefreti de arttırıyorlar. Bence bu metotları terk etmek lazım, hayvan sevgisini aşılamanın çok farklı metotları var. Hayvanlar hepimiz için değerlidir, önemlidir bizim için can dostudur ama bu şekilde bir metot izlenmesi hiçbir faydası kimseye yok.Hayvanların uyutulmasına ve itlaf edilmesine taraf değilim. Bu konu siyasi bir konu değildir,

Gülpınar Kasım Meclis Toplantısı

URFA ÜZERİNDEN ALGI YÜRÜTÜLÜYOR

Malesef bazı çevreler Urfa üzerinden algı yürütmeye çalıştılar. Bizim dengeleri gözetmemiz lazım.Hayvanların da insanların da çocukların da belediye başkanıyız. Evinde hayvan besleyen biri olarak hayvan katlimanına karşıyım. Bu konuda hasassiyeti olanlar kadar hatta onlardan da fazla hasassiyet gösterin biri olduğumdan eminim."dedi.

Editör: Urfadasin Haber