Bu iddiayı Diyarbakır'da 30 yıldır esnafınlık yapan ciğerci Mehmet Deniz, Diyarbakır ciğeri için günlük farklı şehirlerden gelip ciğer yiyip memleketine geri dönen vatandaşların olduğunu söyledi.

Şanlıurfalısı bile Diyarbakır ciğerini yemek için şehrimize geliyor”

Diyarbakır ciğerinin tescilli olduğunu hatırlatan Deniz, "Diyarbakır ciğerini yemek isteyen vatandaşlar muhakkak bir kere de olsa tadına bakıyor. Diyarbakır ciğeri lokum gibidir. Bu ciğer, kuzu ciğeridir. Yerli ve yabancı turistin damak tadına hitap eden bir ciğere sahibiz.

Şanlıurfa’da Polis Aracının Çarptığı Çocuk Öldü, Halası Yaralandı Şanlıurfa’da Polis Aracının Çarptığı Çocuk Öldü, Halası Yaralandı

Farklı şehirde tüketilen ciğer ile Diyarbakır ciğerinin arasında dağlar kadar fark var. Şanlıurfalısı bile Diyarbakır ciğerini yemek için şehrimize geliyor. Çiğ ciğeri geçtiğimiz sene 380 TL’ye alırken, bu sene 500 TL’den alıyoruz.

Buna rağmen biz, porsiyon ciğerde cüzi bir miktarda artış gerçekleştirdik. O da yüzde 10’luk bir zamla 240 TL yaptık. Bu ufak artışı ciğerimizin herkese ulaşabilmesi için yaptık. Ciğerimizi yemek için bazı vatandaşlar günlük Hatay’dan, Bursa’dan, Yozgat’tan, Erzurum ve Van gibi birçok şehirden geliyor. Boşuna Diyarbakırlılar ‘Senin ciğerini yiyeyim’ demiyor” diye konuştu.

Editör: Urfadasin Haber