Vali Şıldak: “Temeli Atılan 4 Bin 469 Kalıcı Konuttan 897'sini Aralık Ayında Teslim Etmeyi Planlıyoruz” Vali Şıldak: “Temeli Atılan 4 Bin 469 Kalıcı Konuttan 897'sini Aralık Ayında Teslim Etmeyi Planlıyoruz”

Çiftçi, yaptığı açıklamada "Sayın Emine Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Benim gibi liseyi yarıda bırakmak zorunda kalan tüm kadınlara ışık oldu. Üniversite diplomamı alır almaz ilk işim Emine Erdoğan'a göstermek olacak" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde lise öğrenimini yarıda bırakan kadınlar için başlatılan "Nerede Kalmıştık" Eğitim Seferberliği Projesinden faydalanan ve aynı zamanda Adana'da Yüregir AK Parti İlçe Başkanlığı yönetiminde yer alan 5 çocuk annesi Zehra Çiftçi  Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı.

Lise son sınıfı okurken nişanlandığını ve bu yüzden okulu yarıda bırakmak zorunda kaldığını anlatan Zehra Çiftçi, "Daha sonra çocuklarım oldu ama okumak hep içimde bir ukde olarak kaldı. Sayın Emine Erdoğan'ın hayata geçirdiği proje liseyi yarım bırakmak zorunda kalan kadınlar için bir müjde oldu. Hemen  tasdiknamemi aldım ve yarım kalan liseyi bitirdikten sonra üniversite sınavlarına hazırlandım. İlk girdiğim sınavda kazandım. Beş çocuğumun 4'ü üniversite okuyor. En küçük çocuğum ise 11'nci sınıftaBen de çocuklarım gibi üniversiteli oldum. Sayın Emine Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Benim gibi liseyi yarıda bırakmak zorunda kalan tüm kadınlara ışık oldu. Üniversite diplomamı alır almaz ilk işim Emine Erdoğan'a göstermek olacak" dedi.