Her yıl olduğu gibi bu yılda orman fakiri Urfa da bir kaç ağaçlık alanlarımız kasıtlı olarak yakılıyor.

Direkli ve Akabe de iki gün önce yeni yetişmekte olan ormanlık alan ateşe verildi.

Nedense yakalanan olmadı.

Bütün bunlara Şanlıurfalı TEMA Gönüllüsü Ahmet Sağır şöyle bir yaklaşımda bulunarak şu ifadeleri kullandı;"Resulullah (sav) "müslüman bir kişi bir ağaç diker de ondan insan, hayvan veya kuş yerse bu yenen şey kıyamate kadar o kimseye sadakadır." Buyurmuştur.

Fatih Sultan Mehmet; " Ormanlarımdan bir yaş kesenin, başını keserim"

Şanlıurfa'da Trajikomik Olay, Taban Suyu Seviyesini Ölçeceklerdi Bakın Ne Oldu Şanlıurfa'da Trajikomik Olay, Taban Suyu Seviyesini Ölçeceklerdi Bakın Ne Oldu


Mustafa Kemal Atatürk; Yalova'daki köşkün manzarasını kapatan çınar ağacı kesilmesin diye köşkün temelini inilmesini ve kaydırılmasını emretmiş...

Ayrıca Allah cc Kur'an da tabiatın kainatın yaratılması ile ilgili bazı bariz olarak uyarılar yapmaktadır.

Bu nedenle 5 Haziran Dünya Çevre Gününde yine orman yangınları, anız yakma, betonlaşma vs. insanoğlu bu güzel dünyayı cehenneme çevirmekten geri durmuyor.

Oysa Rabbimiz bize Kur'an' da şöyle buyurmaktadır; "Onlar üstlerindeki göğü nasıl yapmışız, donatmışız bir bakmazlar mı? Onda hiçbir çatlak da yok! (Kaf:6) Üstünüzde yedi gök bina ettik (Nebe:12) Gökleri ve yeri hak olarak yarattı. (Teğabün:3) "Yeryüzünü de döşedik ve oraya sabit dağlar yerleştirdik, orada her güzel türden çift çift bitirdik."(Kaf:7) " Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. (Âl-İmran 129) Vekil olarak Allah yeter. (Nisa:132) 
Göklerde ve yerde olanlar hep O'nundur. Hepsi O'na boyun eğer. ( Rum:26) 

Özellikle Ormanlarımızı yakan caniler, tüm uyarılara aldırış etmeyip anız yakmaya devam eden beyinsizler, Allah (cc)'nun gökte ve yerde biz insanoğlunun emrine sunduğu tabiatı yok etmekle mahşerde hesabınız ağır olacaktır."

Editör: Urfadasin Haber