Her bölümü çok sevilen yarışma, her yarışmacısıyla çok konuşulmaya devam ediyor. Programında yarışmacılar jüriden en yüksek puanı alarak gecenin birincisi olabilmek için yarışıyorlar. Bölüm birincisi seçilen yarışmacılar onuncu bölüm olan Süper Final’de büyük ödül için yarışmaya hak kazanıyor.
 
Dün gece saat 20.00'da TRT1 ekranlarında başlayan Sen Türkülerini Söyle  yarışmasının 5. Bölümün, bölüm birincisi ŞanlıurfaAli Açıkyol  oldu ve finale yükseldi.

Ali Açıkyol Kimdir?

İbrahim Tatlıses Suç Duyurusunda Bulunacak İbrahim Tatlıses Suç Duyurusunda Bulunacak

Çocuk yaşlarda TRT Çocuk Korosu’nda müzik yaşamına atılan Ali Açıkyol, özellikle Urfa ve Kerkük yöresine ait türkü, gazel ile hoyratları yöre ağzına ve ustalardan gelen üslubuna uygun olarak yorumlamaya çalışmasıyla dikkat çekiyor. 26 yaşındaki Ali Açıkyol, 2016 yılında öğrenime başladığı Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’ndan 2020 yılında mezun oldu.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Gençlik Korosu’nda korist ve solist olarak çalışan Ali Açıkyol halen TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu’nda.