Şanlıurfalı 17 yaşındaki Ezgi Alya Yiğit scooter kullanırken Gaziantep'te ehliyetsiz sürücünün çarptığı sonucu yaşamını yitirdi. 

Kaza Şehitkâmil ilçesinin İbrahimli mahallesinde bulunan Anneler Parkı civarında meydana geldi. 17 yaşındaki Osman S. yönetimindeki araç, parktan scooter'la eve dönen Şanlıurfalı Ezgi Alya Yiğit (17) ve Şimal Toprak'a (17) çarptı.

Ağır yaralanan Ezgi Alya Yiğit olay yerinde yaşamını yitirirken, Şimal Toprak ise hastanede tedavi altına alındı. Kazayı yapan sürücünün Nizip Ticaret Borsası Başkanı İbrahim S'nin oğlu olduğu ve ehliyetinin bulunmadığı iddia edildi.

EZGİ ALYA YİĞİT 2 AY SONRA SINAVA GİRECEKTİ

Özel bir kolejde lise son sınıf öğrencisi olan Şanlıurfalı Ezgi Alya Yiğit'in 2 ay sonra gireceği üniversite sınavı için hazırlık yaptığı, çevresinde hayat dolu ve yardımsever bir insan olarak bilindiği öğrenildi.

Gözden kaçırmayın

Akçakale Belediyesi’nin Hizmeti Sınırı Aştı! Akçakale Belediyesi’nin Hizmeti Sınırı Aştı!

Kazanın ardından polis ekipleri, ehliyetsiz sürücü Osman S.'yı gözaltına alıdı. Çocuk Şube Müdürlüğündeki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen S., "taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.