Ferhat Göçer, dün akşam Bodrum Antik Tiyatro’da sahne aldı. Programına 'Yıllarım Gitti' ile başlayan sanatçı, sevilen şarkılarını kendisini dinlemeye gelenlerle birlikte seslendirdi.Müzik kariyerine 19 yaşında Bodrum'da başladığını belirten Ferhat Göçer “Üniversitedeyken gitarımı alıp, Bodrum'a geldim.

İlk profesyonel sahnemi Bodrum’da bir otelde aldım. Annem doktor olmamı çok istiyordu, hem onun isteğini yerine getirdim hem de kendi istediğimi” dedi.Kendini izlemeye gelen annesi Fatma Nevin Göçer’in yanına giden Ferhat Göçer'in, “Anne ben şarkıcı oldum” esprisi sonrası annesinin ellerinden öpmesi dikkat çekti.Müzikseverlerden alkış alan Ferhat Göçer "Cennet annelerimizin ayağının altındadır. 30 sene hekimlik yaptım, yıllardır da sahnelerdeyim. Annemin bunda çok payı vardır” ifadelerini kullandı.

thgytry7uj6r

Ferhat Göçer, 23 Haziran 1970 tarihinde Şanlıurfa‘nın Bozova ilçesi Yaylak kırsal mahallesinde doğdu. Öğretmen olan anne ve babasının tayiniyle 4 yaşında İzmit’in Samanlı Dağları’ndaki Düzlük Köyü’ne geldi. Bu dağ köyünde ilkokulu bitirdi. Ortaokul ve liseyi İzmit’de okudu.

1985’te İzmit Lisesi’nden mezun oldu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi‘nde tıp eğitimine başladı. Bundan iki yıl sonra 1988‘de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü ön lisans eğitimini görmeye hak kazandı.

Başlıksız-2-30

Bu arada Devlet Opera ve Balesi Korosu’nda da sözleşmeli olarak şarkı söylemeye başladı.Klasik batı müziği ile etnik Türk müziğini birleştirerek yorumlayan Ferhat Göçer, Metropol Senfoni Orkestrası ile İstanbul‘dan, Diyarbakır‘a, Gaziantep‘den İzmir ve Ankara‘ya uzanan Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle verilen Anadolu Aryaları turnesine Bodrum, Rumeli Hisarı ve Antalya ile devam etti.

Aşkına Evlenme Teklifini Balıklıgöl’de Yaptı Aşkına Evlenme Teklifini Balıklıgöl’de Yaptı

Ferhat Göçer aynı zamanda Türkiye’ deki ilk şahsa ait senfoni orkestrası olan ve büyük başarılara imza atarak yurtiçi ve yurtdışında oldukça ses getiren “Metropol Senfoni Orkestrası’ nın kurucusudur.