Şehirdeki lüks hayatını bir kenara bırakıp yerleştiği Şanlıurfa’nın Bölücek Köyünde (Tezxerap) süt ürünleri üretmeye başlayan Ebru Badıllı, köydeki kadınlara hem istihdam sağladı hem de şehirlerde lüks hayat yaşayan 5 kadına da ilham kaynağı oldu.

Ebru Badıllı, süt ürünlerine yönelik köyde Kurduğu firmasında ürettiği ürünleri e-ticaret yoluyla İstanbul, Ankara, İzmir, Çanakkale ve Diyarbakır’a satmaya başladı.

HÜDA PAR: Sabırsızlıkla Beklenen Hizmet HÜDA PAR: Sabırsızlıkla Beklenen Hizmet

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin girişimci kadınlara destek olmak için açtığı fuarda stand açan Ebru Badıllı, fuarın da ilgi odağı oldu.

ebru badıllı fuarda

Ürettiği peynir için kimyasal maya kullanmadığını söyleyen Ebru Badıllı,” Sütten yeni kesilmiş kuzuların mide astarından elde edilen şırdan denen iç yağı ile peynirimizi üretiyoruz. 

Peynirimizin kıvamı tadı bu kullandığımız özel mayadan geliyor.  Şehrin gürültüsünden uzak doğal yaşamla iç içe olmak,  doğal ürünlerle sağlıklı yaşam sürmek adına köye yerleştim.

Tükettiğim birçok ürünü kendim üretiyorum. Bostanından, tavuğuna hindisine aklımıza gelebilecek birçok ürünümü kendim yetiştiriyorum.

Benim köye yerleşmem 5 aileye daha ilham oldu. Onlarda gelip köye yerleştiler. Aldığım karardan hiç pişmanlık duymadım. ”dedi.