Yaz tatillerini vatan toprağında geçirmek ve memleket hasretini dindirmek isteyen Şanlıurfalı Gurbetçiler gelmeye başladı. 

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan Şanlıurfalı gurbetçiler vatan toprağı hasretini gidermek için memleketlerine gelmeye devam ediyor. 

GURBETÇİLER DUYGU DOLU ANLAR YAŞIYORLAR

Sosyal Medya Paylaşımlarına Bakanlık El Attı Sosyal Medya Paylaşımlarına Bakanlık El Attı

Yıllık izinlerini Türkiye’de tatil yapmak ve memleketlerinde akrabaları ile geçirmek isteyen Şanlıurfalı gurbetçilerin ülkeye girişleri Kapıkule Sınır Kapısında yoğunluk oluşturdu. Uzun ve yorucu geçen yolculuğun ardından vatan toprağına ayak basan Şanlıurfalı gurbetçiler duygu dolu anlar yaşıyor.

"TÜRKİYE DÜNYA ÇAPINDA GÜÇLÜ BİR ÜLKE"

Onlardan biri de Şanlıurfalı gurbetçi Hediye Süzen. Hediye Süzen, vatan toprağına ayak bastığı için çok mutlu olduğunu söyledi.
Şanlıurfalı Hediye Süzen yaptığı açıklamada, “O kadar gururluyum ki. Son zamanlarda çıkan savaşlarda Türkiye her zaman mazlumların yanındaydı. Türkiye’nin benim vatanım olmasından dolayı çok sevinçli ve gururluyum. 

Buraya yaklaştığım zaman çok duygulanıyorum. Sırbistan ve Bulgaristan da çok bekledik. 4 istasyon gezdik tuvaletler kapalıydı. 
Ben Almanya’da büyüdüm ama Türkiye’yi çok seviyorum inşallah burada yaşayanlar buranın kıymetini bilirler. Türkiye’nin her şeyi çok güzel. Havası, suyu, yetişen sebze ve meyveleri. Maşallah her şey yetişiyor çok verimli toprakları var.

Türkiye dünya çapında güçlü bir ülke. Bayrağı görmek her şeye değer. Her sene seve seve yola çıkıyoruz. Eşim memleket hasretine hiç dayanamıyor. Önce Fethiye ye daha sonra Şanlıurfa’ya geçiyoruz. Türkiye ye gelmekten çok mutluyuz” dedi.