TikTok’ta yaptığı yayınlarla ün kazanan ve geçtiğimiz günlerde Katarsis programında kazandığı parayla Türkiye’de gündem olan Şanlıurfalı TikTok fenomeni Hülya Mizgin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Şanlıurfa’dan ayrılıp İsviçre'ye gideceğini duyurdu.

Hülya Mizgin yaptığı açıklamada "Kızlar artık TikTok'u bıraktım. Yurt dışına yerleşiyorum. İsviçre'ye. O yüzden artık yayın açmıyorum haberiniz olsun.Sizi çok seviyorum. Hakkınızı bana helel edin.Allah'a emanet olun." dedi.

Bu arada aslen Mardinli olan 31 yaşandaki Hülya Mizgin, çocukları ile birlikte canlı yayınlar yaparak günlük 25 ile 50 bin TL arasında bir gelir elde ediyor.

8 kardeşli bir ailenin çocuğu olan Hülya Mizgin, çocukken dayak yiyerek büyümüş. Annesi evlere temizliğe giden babası inşaat işçisi olan Hülya Mizgin, baba anne sevgisi ile büyümemiş. 

Şanlıurfa'da Uçak Pisti Pas Geçti 1 Saatte Ancak İnebildi Şanlıurfa'da Uçak Pisti Pas Geçti 1 Saatte Ancak İnebildi

Annesi babası ona hiç sarılıp öpmemiş. Zaman zaman ailesi tarafından hortumla dövülmüş. Ailesindeki huzursuzluktan dolayı 16 yaşındayken sadece telefonla konuştuğu ve tanıştığı 50 yaşındaki biriyle kaçan, 6 yıl sonra da ayrılan Hülya Mizgin, çocuklarına bakmak için evlere temizliğe gitmiş.

Bir süre sonra KOSGEB'den 15 bin lira destek alarak temizlik şirketi kuran Hülya Mizgin, günün sonunda araba satın almış. Kendine güveni artan Hülya Mizgin'in temizlik işini bırakıp kafe işletmeye başladı. Kafe döneminde TikTok  ile tanışan Hülya Mizgin, bir anda popüler olmuş. Televizyonların gündemine oturan Hülya Mizgin "TikTok Benim Kurtuluşum Oldu." demişti.