Kulübün altyapısında geçen sezondan itibaren bir geçiş sürecini başlattıldı.

Çok kısa bir sürede önemli bir mesafe kateden Çankaya FK, altyapıda sporcu ve velileriyle adeta bir aile ortamı oluşturdu. 2022-23 sezonunda Ankara gelişim liginde yeni kurulan bir kadro olmasına rağmen çok dikkati çeken bir mücadele ve performans ortaya koydu.

Çankaya FK Akademi olarak geçiş sürecinde altyapıdan A takımına oyuncu vererek profesyonel yaptı. Gelecek sezon 17 ve 19 yaş altı bölgesel elit gelişim liglerinde mücadele etmeyi planlayan Çankaya FK Akademi, bu doğrultuda TFF'ye başvuru yapacak.

Viranşehir'de Liseler Arası Futbol Turnovasına Kavgalar Damgasını Vurdu Viranşehir'de Liseler Arası Futbol Turnovasına Kavgalar Damgasını Vurdu

Yetiştirilen yeni yetenekleri, kulübün A takımına ve Türk futboluna kazandırmayı hedefleyen Çankya FK Akademide, Şanlıurfalı iş insanı Maruf Güneş altyapıya büyük önem veriyor.

Sezonun hemen bitiminde ara vermeden sporcularını hazır tutmak için idmanlara devam edecek olan Çankaya FK Akademi, çalışmalarını yaz boyu tüm hızıyla sürecek.  Maruf Güneş, Çankaya FK'yi Ankara ve Türkiye'de altyapısıyla da konuşulan bir kulüp haline getirme hedefliyor.

Kulübün altyapı için tesisleşmeye yönelik çalışmalarını da sürdüren Maruf Güneş, akademideki oyuncularının bu sezon antrenmanlarını A takımın da idmanlarını yaptığı Yenikent'teki kulüp tesislerinde yapıyor.  Altyapı sporcularına tesislere ulaşım için servis imkanı da sunuluyor.